Blog

Czy niemowlęta mogą się bawić drewnianymi zabawkami?

Wypełnianie pokoju dziecięcego estetycznymi i stymulującymi zabawkami to jedna z najlepszych części zakupów akcesoriów dla dzieci.

Jednak warto wiedzieć, co jest bezpieczne dla twojego dziecka, szczególnie jeśli jest ono małe. Z pewnością mogłeś słyszeć o BPA i PVC, dwóch substancjach chemicznych powszechnie występujących w plastiku. Wielu rodziców stara się całkowicie unikać takich zagrożeń, decydując się na bezpieczne i naturalne drewniane zabawki.

Czy niemowlęta mogą się bawić drewnianymi zabawkami?

Wybierz bezpieczne zabawki z drewna dla malucha

Ogólnie rzecz biorąc, drewniane zabawki są bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci. Jednak zawsze należy kupować drewno liściaste i upewnić się, że powierzchnia wybranej zabawki jest gładka. Rozszczepione lub uszkodzone drewno może stanowić zagrożenie dla twojego dziecka, zwłaszcza takiego, które wkłada zabawki do ust. Zabawki wyprodukowane w Chinach nie są bezpieczne dla niemowląt ze względu na farbę ołowiową, złą jakość wykonania i inne zagrożenia, lepiej jest wybierać zabawki wykonane w krajach europejskich, z atestami jakości i bezpieczeństwa.

Chociaż wysokiej jakości drewniane zabawki mogą sporo kosztować, z pewnością są tego warte. Wytrzymają próbę czasu i można się nimi bawić zdecydowanie dłużej niż tańszymi plastikowymi lub drewnianymi zabawkami, które łatwo pękają i narażają dziecko na ryzyko skaleczenia czy połknięcia odłamanych części.

Z pewnością zalety zabawki z drewna mają wiele zalet. Drewniane zabawki są prostą i przyjazną dla środowiska alternatywą dla plastikowych zabawek, które zalegają na sklepowych półkach. Jeśli zainwestujesz w wysokiej jakości drewniane zabawki, wystarczą one na wiele lat zabawy, można je również później przekazać młodszym dzieciom w rodzinie. W porównaniu do zabawek plastikowych zabawki drewniane są opcją przyjazną dla środowiska. Są wykonane z organicznego i biodegradowalnego naturalnego materiału, który można poddać recyklingowi. Solidne zabawki z drewna są mniej podatne na pękanie i dlatego są bardziej bezpieczne dla małych dzieci.

Back To Top