Motoryzacja

Najczęstsze powody dla których ludzie dzwonią po pomoc drogową

Każdego roku setki tysięcy ludzi po utknięciu na drogach wzywa lokalną firmę holowniczą do pomocy przy uruchomieniu bądź przetransportowaniu pojazdu na lawecie do warsztatu samochodowego.

Większość przyczyn rocznych awarii ma podobne wzorce, a przyczyny wzywania pomocy drogowej pozostają w większości takie same. W wielu przypadkach trudno jest zapobiec uszkodzeniom i pęknięciom opon. Są różne formy zanieczyszczeń i wad na drogach, które mogą spowodować przebicie opony. Ponadto, jeśli głębokość bieżnika na oponie jest niska, zwiększa się ryzyko przebicia lub przecięcia. Niskie ciśnienie i przebita opona to kolejne czynniki, które ludzie wzywają serwisantów do wymiany opon lub potrzebują pomocy lawety. Takie sytuacje często występują z powodu braku regularnej konserwacji pojazdu. Regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach i głębokości bieżników znacznie ułatwia uniknięcie sytuacji awaryjnych na drogach. Problemy z akumulatorem są jedną z głównych przyczyn, dla których wiele osób potrzebuje usług pomocy drogowej. Najczęstsze powody dla których ludzie dzwonią po pomoc drogową

Warunki pogodowe również mogą mieć wpływ na akumulator, jeśli akumulator pojazdu jest stary.

Akumulatory samochodowe mają zwykle znacznie krótszą żywotność niż inne części pojazdu. Coroczny przegląd i konserwacja mogą zapobiec wystąpieniu problemów z akumulatorem. Zimna pogoda sprawia, że jest to najczęstsza przyczyna awarii pojazdów na drogach. Zawsze zaleca się zaopatrzenie się w zapasowy zestaw kluczy w celu radzenia sobie w sytuacjach, takich jak zgubienie, kradzież lub zatrzaśnięcie kluczyków w aucie. Czasami klucze pozostają w samochodzie, a samochód zostaje zablokowany po zamknięciu drzwi, co jest frustrujące. Zadzwoń po auto pomoc Wroclaw, aby odblokować samochód i szybko wrócić na drogę. Często, gdy w pojeździe stale występują problemy z akumulatorem, jest to wskazanie usterki alternatora. Zerwane paski alternatora, problemy z pompą wodną powodują słaby akumulator, a także częste wyłączanie silnika. Z tych powodów musisz zadzwonić do lokalnej firmy holowniczej, aby odholować pojazd do warsztatu w celu naprawienia usterki.

Back To Top