Biznes Handel

Zasilacze awaryjne Smart UPS APC dla firm

Urządzenie lub cały system, którego podstawową funkcją jest dostarczanie zasilania awaryjnego innym urządzeniom elektrycznym lub elektronicznym w sytuacjach nagłego zaniku zasilania sieciowego lub jego awarii nazywa się zasilaczem awaryjnym (ang. uninterruptible power supply, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza niezakłócone zasilanie energią) lub zasilaczem UPS czy zasilaczem bezprzerwowym. W budowie tego urządzenia można wyróżnić akumulator, który jest źródłem zasilania. To także od jego parametrów zależy jak długo będzie pracowało dane urządzenie. W dzisiejszym poście przedstawimy Państwu krótką charakterystykę zasilaczy awaryjnych Smart UPS firmy APC.

Innowacyjne rozwiązania firmy APC

Firma APC to Spółka American Power Conversion Corporation. Posiada ona ponad 30-to letnie doświadczenie w branży IT. Korporacja ta jest liderem w zakresie rozwiązań zasilania oraz fizycznej infrastruktury IT. Jej produkty sprawdzają się zarówno w małych jak i dużych przedsiębiorstwach.

Jest to firma, która od początku swojego istnienia była doceniana w wielu prestiżowych konkursach jako innowacyjne rozwiązania w zakresie zasilania awaryjnego. W ofercie tego przedsiębiorstwa można znaleźć także listwy przeciwprzepięciowe, zasilacze UPS oraz szerokopasmowe sieci kablowe.

Obecnie firma APC wchodzi w skład Schneider Electric, która działa głównie w obszarze energetyki oraz automatyki.

Charakterystyka zasilacza awaryjnego Smart UPS SMC1000I

Zasilacz awaryjny SMC1000I jest urządzeniem z serii Smart-UPS. W jego budowie można wyróżnić 8 gniazd sieciowych oraz 2 zworki wyjściowe typu IEC i 1 port USB 2.0. Ponadto wyposażony jest także w port komunikacyjny. Zasilacz awaryjny Smart UPS SMC1000I należy do urządzeń z serii Line Interactive. Jego moc wyjściowa wynosi 600 W, a napięcie wyjścia mieści się w zakresie 170 V (minimalne) do 300 V (maksymalne). Częstotliwość zasilania oceniana jest na 50/60 Hz.

Bateria zasilacza awaryjnego SMC1000I wykonana jest w technologii ołowianej (VRLA). Czas jej ładowania wynosi 3 godziny. Dodatkowo wyposażony jest w alarm dźwiękowy, który włącza się w sytuacji, gdy akumulator jest już bliski wyczerpania.

Jest to także urządzenie wyposażone w ekran LCD. Jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że jest urządzeniem bardzo kompaktowym. Jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej, która jest solidnym materiałem. Ponadto najczęściej jest koloru czarnego. Dodatkowo zasilacz awaryjny Smart UPS SMC1000I charakteryzuje się wysoką wydajnością, która wynosi aż 97,2%.

Bardziej szczegółowy opis danych technicznych zasilacza awaryjnego Smart UPS SMC1000I znajdą Państwo na stronie firmy Thomas IT. Serdecznie zapraszamy!

Zasilacz awaryjny Line Interactive

Mianem zasilaczy awaryjnych Line Interactive określa się urządzenia, które działają w trybie Offline. Co więcej wykazują także stabilne napięcie wyjściowe podczas całej swojej pracy. Ich działanie opiera się na zastosowaniu transformatora falownika.

Odmianą zasilaczy awaryjnych Line Interactive jest AVR (ang. Automatic Voltage Regulator), który określany jest także jako automatyczny stabilizator napięcia. W jego budowie można wyróżnić zamiast zwykłego transformatora automatyczny odpowiednik. Jego obecność pozwala na długie utrzymywanie zasilania awaryjnego bez potrzeby wykorzystywania pracy akumulatora.

Zasilacze awaryjne UPS- wady i zalety

Do niewątpliwych zalet zasilaczy awaryjnych UPS należy bardzo duża odporność na niestabilne napięcie wejściowe. Dzięki temu zapewnia stały dostęp do napięcia wyjściowego.

Jest urządzeniem, które wymaga bardzo dobrego chłodzenia. Ponadto podczas pracy może być stosunkowo głośne. W przypadku zasilacza awaryjnego Smart UPS SMC1000I te wady zostały wyeliminowane. Urządzenie te charakteryzuje się stosunkowo cichą pracą oraz wyposażone jest w dodatkowy system chłodzący.

Warto rozważyć zakup zasilacza awaryjnego Smart UPS SMC1000I firmy APC. Jest to urządzenie, które charakteryzuje się bardzo solidnym wykonaniem oraz wysoką wydajnością pracy. Zasilacze awaryjne firmy APC są niezawodnym oraz innowacyjnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym małym oraz dużym przedsiębiorstwie. Co więcej jest to urządzenie, które pozwala na pracę w systemie online oraz offline. Ponadto jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że nie zajmuje wiele miejsca. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani bliższym poznaniem zasilaczy awaryjnych UPS SMC1000I firmy APC zapraszamy do kontaktu z ekspertami firmy Thomas IT. Ich wiedza oraz doświadczenie pozwolą Państwo dobrać odpowiednie urządzenie, które spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

Back To Top