Biznes

Transplantacja to szansa na trwałe odzyskanie włosów

Transplantacja włosów to zabieg, w którym chirurg przeszczepia włosy z boku lub tyłu głowy do przodu lub czubka głowy, gdzie występuje łysina u pacjenta.

Zabiegi tego typu zazwyczaj odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Za wypadanie włosów i łysienie może odpowiadać wiele czynników, w tym uwarunkowanie genetyczne, stres, leki, hormony.

Transplantacja to szansa na trwałe odzyskanie włosów

Jak wygląda transplantacja włosów w Turcji

Stres jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Jeśli cierpisz na chroniczną depresję lub jesteś pod wpływem długotrwałego stresu, prawdopodobnie stracisz włosy. Wpływ na włosy mają również geny, które dziedziczymy po przodkach. Jeśli twój ojciec lub dziadek mieli łysinę lub zakola, prawdopodobnie to samo spotka ciebie w przyszłości. Czasami leki, których używamy, na przykład na ciśnienie krwi, do leczenia raka, chemioterapia, tabletki antykoncepcyjne i inne farmaceutyki mogą powodować przejściową utratę włosów. Urazy, oparzenia i prześwietlenia mogą powodować tymczasową utratę włosów. Normalny wzrost włosów zwykle powraca po zagojeniu się urazu, chyba że zostanie wytworzona blizna, w takim przypadku włosy nigdy nie odrosną.

Jedną z najpopularniejszych technik przeszczepu włosów jest ekstrakcja jednostek mieszków włosowych FUE, jest to skrót od Folcular Unit Hair Extraction. Podczas tego zabiegu mieszki włosowe muszą być przeszczepione z innych części skóry głowy, gdzie istniejące włosy są najgrubsze i są ostrożnie umieszczone w miejscu, w którym doszło do wypadania włosów. W tej procedurze mieszki włosowe są pobierane bezpośrednio z tyłu głowy za pomocą malutkiego stempla.

Chirurg może przeszczepić setki, a nawet tysiące mieszków włosowych podczas jednej sesji zabiegowej, następnie zakrywa się głowę na kilka dni. Zabieg może trwać cztery godziny lub nawet dziewięć, w zależności od liczby przeszczepianych mieszków włosowych. Z pewnością transplantacja włosów Turcja jest nie tylko tańsza, ale również nie trzeba na nią czekać tak długo, jak w innych krajach. Z tego powodu coraz więcej osób wybiera kliniki zagraniczne do przeprowadzenia zabiegu przeszczepienia włosów.

Back To Top