Moda

Czego wymaga dress code biznesowy?

Dopasowanie właściwego ubrania na spotkania bardziej formalne to częsty problem, szczególnie wśród kobiet.

Mężczyźni mają sprawę ułatwioną ze względu na szeroki wybór garniturów, marynarek, czy propozycji semi-formalnych. A co z kobietami poszukującymi najlepszych rozwiązań odzieżowych do miejsca pracy i do bardziej formalnych spotkań z kontrahentami? Jakimi zasadami w ogóle warto się kierować przy wybieraniu takiej odzieży? Oto kilka najciekawszych wskazówek.

Podstawa damskiej, formalnej garderoby to bez dwóch zdań włoskie żakiety damskie, które można optymalizować w zależności od sezonu. Większość korporacji nie pozwala kobietom na noszenie zbyt dużej biżuterii, czy nawet ogranicza stosowanie makijażu. To w pewnym sensie dobra strategia, która nikogo nie rozprasza i ujednolica środowisko wykonywania obowiązków zawodowych. Żakiet damski powinien charakteryzować się możliwie najwyższa klasą wykończenia. Chodzi o to, abyś przeanalizowała, czy po zakupie nie masz do czynienia z wystającymi niteczkami, źle prowadzonymi szwami, nieprawidłowościami w prowadzeniu rękawów. Strój biznesowy musi być zawsze czysty, nienagannie ułożony. Eleganckie garsonki nie wychodzą z mody, to ponadczasowe rozwiązanie. A dlaczego akurat włoskie żakiety damskie? Akurat włoskie materiały słyną z długiej żywotności i niezawodności. W przypadku kreacji biznesowych pamiętaj, aby spódnice sięgały do kolan. Nadmierna ekspozycja walorów sylwetki w klimacie zatrudnienia na pewno nie przysparza uśmiechów, ani zaufania pracodawcy. Włoskie żakiety damskie dobieraj naturalnie zgodnie z budową sylwetki. Im bliższe dopasowanie do ciała, tym lepiej, ponieważ wyglądasz profesjonalnie. Zbyt duże ubranie wzbudza uśmiechy politowania.

Włoscy producenci odzieży stawiają często właśnie na udoskonalenie dress code biznesowego. To ważne, aby odnaleźć sklep internetowy, który rozumie potrzeby klientek poszukujących czegoś do pracy, do tego bardzo wygodnego i niezawodnego pod kątem pielęgnacji.

Back To Top