Biznes

Stwórz solidny budżet i zmniejsz stres

Jeśli nie masz rachunków do zapłacenia, możesz łatwo wydać wszystkie swoje pieniądze na rzeczy, których nie potrzebujesz, takie jak wyjście do restauracji lub nowe ubrania.

Jednak ci, którzy są niezależni finansowo, muszą uważniej rozważyć swoje opcje. Powinieneś zacząć od przeczytania tego artykułu.Banki oferują dwa różne rodzaje kredytów: kredyty o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Staraj się unikać pożyczek o zmiennym oprocentowaniu za wszelką cenę, ponieważ mogą one przerodzić się w katastrofę. Pożyczki o stałym oprocentowaniu będą miały takie samo oprocentowanie przez cały okres trwania pożyczki. Oprocentowanie kredytów o zmiennym oprocentowaniu i ich miesięczne płatności zmieniają się w zależności od wahań na rynku lub umowy między bankiem a kredytobiorcą. Miesięczna spłata może z łatwością osiągnąć poziom, na który pożyczkobiorca nie może sobie pozwolić.Nawet jeśli jesteś młody, zacznij regularnie wpłacać pieniądze na konto emerytalne. Mała inwestycja w młodym wieku może urosnąć do dużej sumy, zanim nadejdzie emerytura. Kiedy jesteś młody, masz czas po swojej stronie. Będziesz mile zaskoczony, jak szybko Twoje pieniądze się zwiększą.Gotowanie w domu może dać ci dużo dodatkowych pieniędzy i pomóc w twoich osobistych finansach. Chociaż gotowanie posiłków może zająć ci trochę więcej czasu, zaoszczędzisz dużo pieniędzy, ponieważ nie będziesz musiał płacić innej firmie za przygotowanie jedzenia. Firma musi płacić pracownikom, kupować materiały i paliwo, a mimo to zarabiać. Wyjmując je z równania, możesz zobaczyć, ile możesz zaoszczędzić.Korzystając z kuponów, kiedy tylko jest to możliwe, można w pełni wykorzystać swoje osobiste finanse. Stwórz solidny budżet i zmniejsz stres

Korzystanie z kuponów pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane bez kuponu.

Myśląc o oszczędnościach jako o bonusowych pieniądzach, może to zsumować się z miesięcznym rachunkiem telefonicznym lub kablowym, który jest spłacany za pomocą tych bonusowych pieniędzy.Unikaj kupowania nowych gadżetów, gdy tylko się pojawią. Jak wszyscy widzieliśmy ostatnio w przypadku niektórych z najgorętszych nowych produktów, cena zwykle spada w ciągu pierwszych 6 miesięcy od wydania. Nie wskakuj do pociągu, aby kupić nową zabawkę w momencie premiery, a zaoszczędzisz sobie pakiet.Jedną z porad dotyczących maksymalizacji finansów osobistych jest kupno lub zrobienie słoika na monety w domu. Umieść ten słój w swojej kuchni, abyś mógł codziennie wrzucać do niego wszystkie luzem. Z biegiem czasu będzie to sumować się, ponieważ powinieneś zdeponować setki dolarów.Wykonywanie dorywczych prac dla przyjaciół i rodziny może być często wygodnym sposobem na dodanie dodatkowych pieniędzy do ich finansów osobistych. Ponadto często można zbudować reputację dla siebie, tworząc firmę, która będzie zapewniać pracę, gdy ich poprzedni klienci mają nowe projekty.Zmień swoje plany handlowe zgodnie ze swoimi celami. Jeśli twoje osobiste cele ulegną zmianie i nie będą już pasować do strategii, którą stosujesz na rynku, być może nadszedł czas, aby to nieco zmienić. Gdy zmieni się Twoja sytuacja finansowa, ponowna ocena celów i metod pomoże Ci skuteczniej zarządzać transakcjami.Zaoszczędź trochę pieniędzy tam, gdzie możesz. Poszukaj towarów zastępczych. Na przykład w tym tygodniu w moim sklepie spożywczym mogłam kupić funt wołowiny na gulasz, pokrojony w schludne małe kostki z resztek obciętych z wołowiny, za 3,50. Z drugiej strony mógłbym sam pokroić go z okrągłej pieczeni wołowej za 2,50 dolara.Tworzenie budżetu i list zakupów, prowadzenie paragonów i monitorowanie wydatków to kroki we właściwym kierunku, jeśli chodzi o zarządzanie finansami osobistymi. Unikaj zadłużania się lub eksmisji z domu, mądrze wydając pieniądze i zarządzając nimi w sposób, który jest najkorzystniejszy.

Back To Top