Handel

Środki ochrony roślin – regulatory wzrostu

Zainteresowanie regulatorami wzrostu z roku na rok jest coraz większe. Rolnicy przekonują się do tego, co nowe i zaczynają to stosować, bo wiedzą, że im to pomoże. Uprawy, które nie są dzisiaj nawożone czy nie mają regulatorów wzrostu nie będą za dobrze wyglądały.

Chodzi tutaj o bezpieczeństwo, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby o to zadbać tym bardziej, że takie regulatory wzrostu są dostępne i każdy rolnik może taką ofertę przejrzeć i się zastanowić, co wybrać. Regulatorów wzrostów mamy kilka rodzajów.

Na pewno inny regulator wzrostu stosuje się wtedy, kiedy jest piękna pogoda i chcemy zadbać o to żeby rośliny rosły równomiernie i żeby nie było problemów z ich zbyt dużą gęstością. Inaczej to wygląda wtedy, kiedy pada deszcz i jest chłodno i nie chcemy żeby zboże się wtedy rozwijało. Wolimy zastopować jego rozwój aż pogoda się poprawi i wtedy będzie można zastosować kolejny rodzaj regulatora wzrostu, który pobudzi rośliny do życia. Trzeba się na tym znać, bo inaczej można w łatwy sposób pomylić poszczególne środki chemiczne, dlatego najważniejsze dla nas będzie dokładne czytanie ich składu. Wtedy wiemy, do czego są i czy w naszych uprawach ma to zastosowanie czy trzeba będzie poszukać czegoś od innego producenta.

Regulatory wzrostu na polu

Dzisiaj oferty na takie środki ochrony roślin przeglądamy przede wszystkim w Internecie. Można dzięki temu poczytać o ich zastosowaniu i będziemy wiedzieli, na którego producenta warto postawić, a który nie spełni naszych oczekiwań. Im lepiej wybierzemy tym bezpieczniejsze będą nasze uprawy i trzeba też wiedzieć, w jaki sposób zastosować i zrobić oprysk z takiego środka chemicznego. Trzeba się trzymać instrukcji, którą załączył producent i wtedy wszystko pójdzie dokładnie tak jak tego chcemy. Ofertę przygotowaną tak żeby każdy rolnik był zadowolony znajdziemy na stronie https://innvigo.com/regulatory-wzrostu/. Wystarczy poczytać o poszczególnych środkach chemicznych i wtedy będziemy od razu wiedzieć, co należy na naszych polach zastosować.

Back To Top