Biznes Handel

Specjalistyczne oświetlenie LED zewnętrzne i wewnętrzne dla przemysłu

Oświetlenie przeznaczone do hal przemysłowych, produkcyjnych i hal magazynowych musi być niezawodne, bo tylko wtedy pracownicy zakładu mogą spokojnie wykonywać swoje obowiązki. Co jeszcze jest ważne w takich produktach?

Oświetlenie przemysłowe LED wewnętrzne – najważniejsze właściwości

W profesjonalnym oświetleniu LED dla przemysłu zastosowano konstrukcję, która wyklucza możliwość zaistnienia awarii. Do takich udogodnień zaliczyć można m.in.

  • aluminiowe radiatory, których zadaniem jest oddawanie ciepła z diody
  • specjalistyczne zawory dekompresyjne, zabezpieczające świetlówkę przed problemami związanymi z drastycznymi zmianami temperatury

Produkty przeznaczone dla przemysłu muszą też wykonane z odpowiednich tworzyw. Takie materiały powinny być odporne na szereg czynników, których nie brakuje w halach produkcyjnych. Nowoczesne świetlówki doskonale znoszą więc działanie kwasu, amoniaku oraz innych środków chemicznych. Charakteryzują się również atrakcyjną odpornością na korozję.

Czy nowoczesne oświetlenie przemysłowe LED można stosować również na zewnątrz?

Produkty przeznaczone do warunków zewnętrznych muszą być szczególnie odporne na różnorodne niedogodności. Producenci oświetlenia LED dla przemysłu nierzadko w swojej ofercie posiadają też wyroby, przeznaczone również do takiego zastosowania. Przykłady rozwiązań sprawdzających się na zewnątrz znaleźć można m.in. w sklepie ILSS. Jednym z takich zaawansowanych produktów jest np. lampa modułowa typu High Bay. Jej obudowa wykonana została z odpornego i lekkiego aluminium. Stosuje się ją nie tylko jako specjalistyczne oświetlenie przemysłowe LED wewnętrzne, ale też jako oświetlenie pól golfowych czy oświetlenie mostów.

Przy wyborze dobrego oświetlenia przemysłowego bardzo ważne jest określenie, na jakie czynniki narażony będzie produkt. Warto powiadomić o tym sprzedawcę i na tej podstawie wybrać model, idealnie dopasowany do konkretnych warunków.

Źródło: http://ilss.com.pl/

Back To Top