Blog Dom

Rola folii basenowych i drabinek w bezpiecznym korzystaniu ze zbiornika

Dla większości osób dodatkowe akcesoria poprawiające wygodę korzystania z basenu, wydają się często zbędne i mało ważne. Czy również tak, jest w przypadku tzw. folii wykończeniowych do basenu czy drabinek, z których korzysta się przy wejściu do wody? Przyjrzyjmy się roli, jaką te dodatki pełnią podczas wieloletniego korzystania z basenów.

Znaczenie folii basenowych podczas eksploatacji niecki basenowej

Przyglądając się roli, jaką pełnią w basenach folie wykończeniowe warto skupić się na kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, folia basenowa jest swojego rodzaju dopełnieniem do instalacji uzdatniających wodę. Tam, gdzie nie działają one w stu procentach wydajnie, wspomaga oczyszczanie wody i dzięki idealnie gładkiej powierzchni umożliwia szybkie usunięci glonów rozwijających się na ściankach basenu, bez konieczności mozolnego szorowania. Folie basenowe, takie jak np. https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/ można swobodnie montować na wewnętrznych ścianach zbiornika tak, by jeszcze sprawniej można go było czyścić. Po drugie, folie dostępne są w różnego rodzaju wariacjach wzorów i barw, dzięki czemu mogą w prosty i tani sposób odmienić wygląd akwenu, który ma już kilka lat i jego kafle nie wyglądają najlepiej. Na rynku są również do kupienia ciekawe folie imitujące kamień naturalny, które po przymocowaniu sprawiają wrażenie znacznie “droższego” i bardziej eleganckiego zbiornika, niż w rzeczywistości. Podobnie jest w przypadku folii imitujących egzotyczne mozaiki. Folie doskonale sprawdzają się do basenów zewnętrznych, zarówno tych publicznych, jak i przydomowych, które pozostają na zewnątrz budynku nawet w czasie zimy.

Drabinki – praktyczny dodatek czy coś więcej?

Standardowa drabinka do basenu jest dla większości niczym innym, jak sprawdzonym sposobem wejścia do wody bez konieczności skakania do niej z brzegów zbiornika. Ta rola jest oczywiście najważniejszą, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wchodzenie do wody z drabinki zapobiega również szokowi termicznemu, ponieważ w przeciwieństwie do skoku wykonywane jest bardziej spokojnie i miarowo. Zdecydowanie się na drabinki montowane do brzeg basenu np. z https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/ jest dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy korzystają z niego nastolatki. Ich energia często sprawia, że chcą wskoczyć do wody od razu, nie zważając na ryzyko szoku termicznego. Nauczenie dzieci wchodzenia do wody powoli sprawi, że ich kąpiel będzie bezpieczniejsza, a zdrowie nienarażone na efekty zderzenia ciała z lodowatą wodą.

Drabinka, ze względu na konstrukcję metalową i charakterystyczne rurki, po których wchodzi się po niej do środka może również pełnić rolę masażu dla stóp. Aktualnie można korzystać z drabinek gładkich lub takich, które zawierają specjalne prążkowanie i wypustki, dzięki czemu stopy można masować uciskając je w różnych punktach. Z tej możliwości chętnie korzystają osoby starsze, które nierzadko wchodzą do wody tylko po to, żeby usprawnić swoją rehabilitację czy utrzymać lepszą kondycję.

Back To Top