Biznes

Porządek w biurze wpływa na wydajność pracowników

Biuro to wizytówka każdej firmy. Jego wnętrze powinno być funkcjonalne i przyjazne. Istotną rolę odgrywa także panujący w nim porządek. Zdaniem naukowców wpływa on na wydajność pracowników, ma również działanie terapeutyczne.

Dlaczego czystość ma wpływ na naszą pracę?

Wiele osób nie przywiązuje wagi do porządku. To duży błąd! Jak twierdzą specjaliści czyste i higieniczne wnętrze ma na nas bardzo pozytywny wpływ. Pozwala skupić się na pracy, wpływa także na naszą kreatywność. W miejscach zagraconych, w których panuje bałagan, praca jest natomiast zdecydowanie utrudniona. Chaos powoduje bowiem, że mamy problem z koncentracją, nie trudno także o ból głowy.

Jak zadbać o porządek w biurze?

By biuro lśniło czystością, warto po każdym dniu pracy zająć się jego dokładnym wysprzątanie. Mowa między innymi o wytarciu z kurzu mebli, opróżnieniu śmietników, odkurzeniu i wymyciu podłóg. Trzeba także pamiętać o codziennym sprzątaniu pomieszczeń sanitarnych. Takie zadanie można zlecić zewnętrznej firmie lub zatrudnić na stałe personel sprzątający. Można zająć się tym również samemu.

Wybierz odpowiednie środki czystości

Do wysprzątanie biurowego wnętrza, poza sprzętem w postaci odkurzacza, miotły i mopa, trzeba również wybrać odpowiednie środki czyszczące. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą profesjonalne środki czystości. Tego typu produkty, przyjmują postać koncentratu. Co warte podkreślenia, jego stężenie jest zdecydowanie wyższe, niż w przypadku szeroko dostępnych środków oferowanych przez markety i drogerie. Dzięki większej dawce środka czyszczącego, takie produkty działają sprawniej i szybciej.

Cleantec pomoże Ci w zaopatrzeniu twojego biura

Profesjonalne środki czystości oferuje Cleantec. Hurtownia chemii dostarcza swojej produkty między innymi do biur, urzędów, jednostek samorządowych oraz gospodarstw domowych. Firma, jako jedyna w Polsce oferuje swoim klientom produkty belgijskiej marki Pollet oraz francuskiej Hydrachim. Hurtownia środków czystości na swojej stronie internetowej cleantec.com.pl. oferuje między innymi uniwersalne środki czyszczące do wszystkich nawierzchni, produkty do mycia i pielęgnacji podłóg, a także do prania dywanów, wykładzin i tapicerki. Swoim klientom proponuje również produkty przyjazne środowisku.

Back To Top