Blog

Odszkodowanie z PZU

PZU to ogromna firma, która ma wielu klientów. Niestety i tutaj często zdarzają się problemy z uzyskaniem takiej kwoty odszkodowania, o jaką nam chodzi.

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają tę samą politykę, czyli ściągać wysokie składki, ale nic nie płacić w zamian. Plusem jest to, że nam klientom przysługuje możliwość walki o swoje pieniądze. Często kończy się to bez udziału sądu, ale wszystko zależne będzie od tego, czego oczekujemy i jakie ma podejście do naszej sprawy PZU. Osoby, które otrzymały już ubezpieczenie i naprawiły samochód, ale nadal czują się oszukane mogą walczyć o swoje. Termin, jaki mamy do napisania odwołania to aż trzy lata. Jeśli będzie odwołanie od decyzji przyjęte to można dostać dopłatą do odszkodowania, jakie wcześniej otrzymaliśmy. Oczywiście potrzebne jest konkretne uzasadnienie i jeśli nie za bardzo wiemy jak się tym zająć to trzeba zgłosić się do firmy, która nam pomoże. Wtedy szybciej przejdziemy przez sprawę i szybciej otrzymamy pieniądze, na których nam zależy.

Odwołanie do PZU

W takim odwołaniu trzeba zawrzeć bardzo ważne dane. Koniec nie trzeba napisać imię, nazwisko i numer PESEL. Potrzeby jest adres zamieszkania albo siedziby firmy. Dodatkowo numer polis, szkód CBUZ i RIN. Nie można również zapomnieć o danych kontaktowych jak mail czy telefon. Później przejedziemy do napisania, o co nam chodzi. Wszystko ma być sensownie uzasadnione. Jeśli mamy ekspertyzę rzeczoznawcy to trzeba będzie ją do dokumentu załączyć. Może tam być również opinia mechanika, który nie zgadza się, że koszty naprawy pokryje tak kwota, którą ubezpieczcie chce wypłacić. Im więcej argumentów tym więcej szans na dopłatę do odszkodowania. Dużo przydatnych informacji o tym jak pisać odwołanie do PZU i do innych ubezpieczycieli znajdziemy na https://odkupodszkodowania.pl/jak-odwolac-sie-od-decyzji-ubezpieczyciela/. Jest to najlepsze miejsce do zbierania jakże ważnych dla nas informacji, które pomogą nam w uzyskaniu większych kwot za odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela.

Back To Top