Blog Handel

Nowoczesny piec do profesjonalnej restauracji

W gastronomi z pewnością liczy się czas przygotowania posiłku, zatem w każdej kuchni musi znaleźć się wysokiej klasy sprzęt, który pomoże szybko przygotowywać posiłki. Z pewnością bardzo ważne będą nowoczesne piece konwekcyjne. Piece wyposażone w wentylatory, mogę szybciej przygotowywać posiłki, niż ich zwykłe odpowiedniki.

Nowy piec konwekcyjny do ciasta i chleba powinien posiadać wiele użytecznych funkcji, dobrym pomysłem będzie system samoczyszczenia, dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele czasu. Z pewnością zmiana rodzaju przygotowywanych posiłków może czasem wymagać wyczyszczenia pieca, aby nowe posiłki, nie przeszły zapachem poprzedniego dania.

Dzięki możliwości samoczyszczenia cała praca w kuchni będzie dużo sprawniejsza. Aby zapewnić doskonałe i jednolite wyniki gotowania, szczególną uwagę warto poświęcić wentylacji. Potrzebna będzie z pewnością regulacji siły dmuchawy, aby można było dostosować ją do charakterystyki jedzenia, które przygotowujemy. Technologia piekarnika konwekcyjno-parowego lub piekarnika wielofunkcyjnego jest stosunkowo nowa w branży restauracyjnej.

Po raz pierwszy został wprowadzony około 15 lat temu jako połączenie pieca konwekcyjno-parowego i natychmiast zyskał popularność w hotelach i restauracjach, zarówno dużych, jak i małych. Wielu szefów kuchni wciąż odkrywa, co robi piec konwekcyjno-parowy, jak z niego korzystać i jak może przyśpieszyć pracę w kuchni.

Obecnie sklep https://crispan.pl oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dla gastronomii, znajdziemy tam wiele modeli zaawansowanych technologicznie pieców. Mogą być wykorzystywane do przygotowywania różnych posiłków, dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnych pieców bez termoobiegu. Są to piece konwekcyjne przeznaczone dla najbardziej wymagających profesjonalistów. Mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które obejmują najszerszy możliwy zakres gotowania. Obecnie piece posiadają wiele bardzo zaawansowanych funkcji, możemy zaprogramować na początku cały proces pieczenia, a piec będzie automatycznie zmieniał temperaturę, dostosowywał termoobieg, a o wszystkim będzie nas informował na wygodnym wyświetlaczu.

Back To Top