Blog Dom

Na co należy zwrócić uwagę kupując panele podłogowe

Podłogi z paneli mają wiele różnorodnych zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie łatwość ich montażu.

Panele mogą być zamontowane nawet przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia, a podłogi będą montować po raz pierwszy. Jednak należy pamiętać o tym, aby przestrzegać kilku zasad dotyczących montażu takiej podłogi. Po pierwsze należy odpowiednio przygotować powierzchnię, na której panele będą instalowane. Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem w przypadku wyboru konkretnych paneli ich cena, jednakże jeśli zakupujemy podłogi, które mają nam służyć lata, warto zwracać także uwagę na jakość oraz materiały, z których podłogi zostały wykonane. Im lepszej jakości materiał jest zastosowany do produkcji paneli podłogowych, tym lepsza jest ich jakość i odporność na zniszczenie. Niektóre osoby decydują się na położenie wykładziny elastycznej na całej podłodze. Możemy wyróżnić trzy rodzaje wykładzin elastycznych. Pierwsze to wykładziny z linoleum, ale nie należy kojarzyć takich wykładzin z tymi, które były modne kilkadziesiąt lat temu. Obecnie produkuje się je wyłącznie z naturalnych składników, dzięki temu zachowują one ekologiczność. Dość łatwo utrzymać je w czystości, a przy tym są trwałe. Drugim rodzajem są wykładziny z PCV. Są to wykładziny jedno, jak i dwuwarstwowe.

Wykładziny jednowarstwowe są dość trwałe, jednak nie dźwiękochłonne. Wykładziny wielowarstwowe są nie tylko trwałe, ale i tłumią wszelkie dźwięki.

Ostatni rodzaj to wykładziny z kauczuków syntetycznych, które stosowane są zwykle w zakładach produkcyjnych, czy windach i są odporne na zniszczenia. Podłogi z paneli są odporne na plamy, blaknięcie i wilgoć, a większość producentów podłóg laminowanych oferuje kompleksową ochronę gwarancyjną przed plamami, blaknięciem i uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią. W dobrych sklepach wnętrzarskich możesz kupić panele podłogowe Quick Step w najlepszych cenach. Podłogi takie są łatwe do czyszczenia i konserwacji, a doskonała powłoka powierzchniowa jest odporna na plamy i wilgoć sprawia, że rozlanie i inne zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Ta specjalna powierzchnia nie wymaga wosków ani lakierów, aby zachować wspaniały wygląd przez lata.

Back To Top