Zdrowie

Jakie wypełnienie materaca jest najlepsze?

Sypialnia od pewnego czasu kojarzy się zwykle z łożem małżeńskim, toaletką i garderobą. I rzeczywiście tak jest. Do łóżka trzeba dobierać materace trwałe, aby nie za szybko uległy one deformacjom na skutek użytkowania.

Jakie materace więc wybierać do sypialni, do łoża, które używamy najczęściej? Trzeba zwrócić uwagę na to, że twarde, nie zawsze oznacza trwałe.
Najlepsze są materace, których wnętrze stanowią znajdujące się w oddzielnych kieszeniach sprężyny o różnych strefach intensywności nacisku. Dobre materace, aby były chronione przed wygniataniem powierzchni, powinny posiadać gąbkę lateksową. Ta podobno nie ulega wygniataniu, gwarantując trwałość w niezniszczonej formie materaca. Niestety te modele, które zawierają gąbkę lateksową, w porównaniu do materacy z gąbką zwykłą są nawet podwójnie drogie. Nie każdego więc jest stać na bardzo wysokiej jakości materac i część z kupujących ogranicza się do zwykłych sprężynowych materacy, także dwustronnych, z warstwą kokosa i gąbką poliuretanową. Miłosierdziem dla naszego kręgosłupa jest sen. A przede wszystkim to, na czym śpimy. Najodpowiedniejsze na zdrowy sen są materace sprężynowe. Dzięki nim możemy utrzymać nasz kręgosłup w naturalnej formie, nie powodując jego odkształceń.

Polecane przez wielu lekarzy są materace twarde, które odkształcają się tylko w pewnych partiach pod naszym ciałem. W przypadku modeli z wnętrzem miękkich sprężyn ciało dyktuje materacowi, jak ma się układać. Jest niczym łóżko wodne, które w ogóle nie chroni kręgosłupa przed nieprawidłowymi odkształceniami. Takiego typu materacu powinniśmy się strzec, jeśli nie chcemy wyrządzić sobie na przyszłość krzywdy. Trzeba podkreślić, że złe ułożenie kręgosłupa podczas kilkugodzinnego snu może spowodować nie tylko zaburzenia stanu sennego, ale przede wszystkim bóle w stawach i kościach. Kręgosłup staje się leniwy, wykrzywiony i zaczyna boleć. My czujemy się niewyspani, zmęczeni i osowiali. Nie mamy energii ani siły, by żyć. Lepiej unikać takich sytuacji i dobrać zdrowy materac. Nawet, jeśli nie potrafimy na średniej twardości spać, po tygodniu nasze ciało powinno się przyzwyczaić. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Back To Top