Handel

Jaką rolę pełnią uszczelnienia techniczne?

Nowoczesne uszczelnienia techniczne muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, odpornością na działanie temperatury, w wielu urządzeniach, temperatura pracy może być bardzo wysoka, podobnie jak również i ciśnienie.

Dlatego też kiedy chcemy zakupić odpowiednią uszczelkę powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją techniczną, dobrać odpowiednie właściwości które będą potrzebne w danym urządzeniu. Oczywiście możemy wyobrazić sobie działanie uszczelek w samochodach, w przypadku silnika znajdziemy z pewnością wiele uszczelnień w różnych miejscach, mogą znajdować się nie tylko w samym silniku ale także w układach przynoszących paliwo czy też płyn hamulcowy, podobnie różnego rodzaju uszczelnienia znajdziemy w zawieszeniu naszego pojazdu.

Jaką rolę pełnią uszczelnienia techniczne?

Profesjonalne uszczelnienia techniczne odporne na temperatury

Powinniśmy zwrócić uwagę iż mogą występować wysokie amplitudy temperatur, podczas pracy silnika uszczelki mogą się rozgrzewać, Natomiast w zimie temperatura może spadać poniżej zera, wówczas uszczelka szybko będzie stygła, warto zwrócić uwagę aby był to materiał który nie będzie zmieniał swoich właściwości. Jeżeli będzie to uszczelka złego typu, wówczas może się ona zbytnio skurczyć pod wpływem niskiej temperatury, przez co może łatwo dojść do rozszczelnienia całego układu. Przykładowo może wówczas dojść do spadku ciśnienia w systemie doprowadzenia płynu hamulcowego czy też paliwa.

Z pewnością uszczelnienia techniczne w naszych pojazdach będą różniły się od uszczelek jakie są stosowane przykładowo w naszych domach, w oknach czy też drzwiach, muszą być to rozwiązania które będą odporne na działanie wysokiego ciśnienia ale także temperatury. Warto także zwrócić uwagę iż uszczelka spełnia jeszcze inną rolę, zapobiega ona dostawaniu się do układu różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dlatego też uszczelka musi bardzo dobrze wypełniać łoże w którym się znajduje, nie może być to miejsca na żadne nieszczelności.

W związku z tym powinniśmy dobierać uszczelnienia zgodnie z wytycznymi, często w różnego rodzaju urządzeniach, w silnikach będziemy stosowali uszczelki według specyfikacji producenta, muszą być to sprawdzone rozwiązania, które będą mogły służyć nam przez długi czas, podobnie w przypadku uszczelek producenci będą mogli określić kiedy należy wymienić uszczelkę.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://kedarix.com

Back To Top