Biznes

Czego można się spodziewać podczas depilacji laserowej

W porównaniu do depilacji laserowej, woskowanie oraz golenie jest krótkoterminowym rozwiązaniem pozwalającym pozbyć się niechcianego owłosienia tylko na pewien czas.

Otrzymasz natychmiastowe wyniki, chociaż prawdopodobnie odczujesz spory dyskomfort podczas takich zabiegów. Chociaż efekty po depilacji woskiem mogą trwać kilka tygodni, a niektórzy uważają, że włosy odrastają cieńsze i słabsze, istnieje jednak wiele działań niepożądanych związanych z woskowaniem oraz goleniem niechcianych włosków. Ludzie o wrażliwej skórze często stwierdzają, że podrażnienie może wystąpić i utrzymywać się przez kilka dni lub nawet tydzień, a niektóre obszary, w których włosy są grubsze, są podatne na siniaki. Woskowanie i golenie może również powodować bolesne wrastające włosy, które są trudne do leczenia. W wielu sytuacjach warto zdecydować się na laserową depilację niechcianych włosków. Tuż przed zabiegiem włosy, które będą poddawane zabiegowi laserowej depilacji, należy dokładnie ogolić, aby nie uległy spaleniu i nie spowodowały oparzeń na skórze. Czego można się spodziewać podczas depilacji laserowej

Zwykle miejscowo nakłada się preparat przeciwbólowy lub na odrętwienie na około 20-30 minut przed zabiegiem laserowym, aby pomóc w złagodzeniu odczuć ukłuć impulsów laserowych.

Urządzenie laserowe zostanie dostosowane do koloru, grubości i lokalizacji zbędnych włosów, a także do koloru skóry pacjenta. W zależności od użytego lasera lub źródła światła użytkownik i technik będą musieli nosić odpowiednią ochronę oczu. Konieczne będzie również zabezpieczenie zewnętrznych warstw skóry za pomocą zimnego żelu lub specjalnego urządzenia chłodzącego. Pomoże to w przeniknięciu światła laserowego przez skórę do mieszków włosowych, w celu podgrzania ich i uszkodzenia cebulek włosa. Więcej informacji przeczytać możesz na tej stronie https://medycynaestetycznakrakow.pl/jakie-efekty-daje-depilacja-laserowa/. Następnie technik kosmetyczny lub lekarz medycyny estetycznej poda impuls do obszaru leczenia i będzie obserwował obszar przez kilka minut, aby upewnić się, że zastosowano najlepsze ustawienia lasera i sprawdzić, czy nie występują niepożądane reakcje.

Back To Top