Dom

W sprzedaży znajdziemy różnorodne gatunki drewna na podłogi

Podłogi z twardego drewna są wrażliwe na wilgoć i czasami wymagają dodatkowych środków chemicznych lub olejów, aby utrzymać je w czystości i dobrym stanie.

W przypadku porowatości rozlane płyny często pozostawiają plamy po wchłonięciu ich przez podłogę. Czasami wymagane jest polerowanie lub odnawianie podłóg drewnianych, aby przywrócić im naturalny połysk i wygląd.

W sprzedaży znajdziemy różnorodne gatunki drewna na podłogi

Wbrew pozorom podłogi drewniane nie są trudne w utrzymaniu

Podłogi drewniane są łatwe do czyszczenia dzięki regularnemu lekkiemu odkurzaniu, zamiataniu i myciu wilgotnym mopem i wybranymi środkami czyszczącymi. Jeśli drewno jest nadmiernie porysowane, zwykle można je odnowić, aby przywrócić podłogom ich dawne piękno. Nie można ich czyścić samą wodą ze względu na ich większą wrażliwość na wilgoć, ale zamiast tego należy je przemywać tylko określonymi produktami. Aby zachować wygląd podłogi drewnianej jak najdłużej, musisz zachować szczególną ostrożność, używając podkładek do mebli, aby zapobiec zarysowaniom. Niektóre gatunki drewna są również bardziej podatne na zmianę koloru po zbyt długim wystawieniu na słońce, dlatego warto osłaniać okna zasłonami lub roletami, aby ograniczyć światło słoneczne wpadające do pomieszczeń.

Przycinanie desek na odpowiednią długość będzie wymagało precyzyjnego cięcia i mierzenia, aby uzyskać dokładne długości i krawędzie. Jeśli drewniana podłoga nie jest wstępnie wykończona, możesz spodziewać się, że zajmie to dzień lub dwa, podczas gdy wykonawcy szlifują i wykańczają podłogi za pomocą odpowiednich środków. Przy odpowiedniej konserwacji podłogi drewniane mogą przetrwać w niezmienionym stanie co najmniej 20 lat. Jeśli jednak powierzchnia drewna ulegnie uszkodzeniu, można podłogę odnowić. Twardsze drewno z pewnością będzie trwalsze niż bardziej miękkie gatunki. Jego wytrzymałość może również wzrosnąć po różnych zbiegach, takich jak wykończenie drewna, woskowanie i dobra konserwacja.

Jeśli zdecydujesz się na instalację połogi drewnianej, najlepiej zakupić drewno wysokiej jakości o renomowanych producentów, a takie podłogi możesz kupić online na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/podlogi-drewniane/. Warto wybierać deski drewniane w neutralnych kolorach, ponieważ mają wszechstronne zastosowanie i można je bejcować na wiele różnych kolorów w zależności od gustu i potrzeb.

Back To Top