Biznes

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdu samochodowego to bardzo ważna rzecz.

Każdy z nas posiada samochód, a nawet jeśli nie posiadamy samochodu to znamy na pewno kogoś, kto takim posiadaczem jest.

Jest to niemal pewne, no chyba, że jesteśmy odludkami i mieszkamy gdzieś na pustyni, jednak wtedy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tego artykułu też byśmy nie czytali ze względu na brak internetu. Jednak wracając do tematu, każdy posiadacz samochodu osobowego musi pamiętać o dwóch bardzo ważnych rzeczach, a mianowicie o obowiązkowym ubezpieczeniu samochodu, a także o corocznym obowiązkowym przeglądzie technicznym samochodu. Dlaczego wspominamy o przeglądzie technicznym? O tym za chwilę.
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest niezwykle istotne dla posiadacza pojazdy mechanicznego poruszającego się po publicznych drogach. Przede wszystkim takie ubezpieczenie chroni nas finansowo przed skutkami zdarzenia drogowego jeśli jesteśmy sprawcą. To właśnie dzięki takiemu ubezpieczeniu finansowo za wyrządzone szkody będzie odpowiadał nasz ubezpieczyciel, a nie my sami. Szkody wyrządzone na mieniu lub na osobach to najczęstsze skutki zdarzenia drogowego. Warto jednak pamiętać, że w każdej polisie jest tak zwana sekcja wyłączenia odpowiedzialności. Dlatego też, warto je znać. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdu samochodowego to bardzo ważna rzecz.

W przypadku gdy sprawca, a więc kierowca, będzie pod wpływem alkoholu i zostanie to potwierdzone przez policję, ubezpieczyciel ma prawo umyć ręce od takiej sprawy.

Podobnie jest w przypadku, jeśli pojazd sprawcy, nie posiadał aktualnych badań technicznych, w takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe ma pełne prawo nie brać odpowiedzialności za skutki takiego zdarzenia. Ubezpieczenie OC to bardzo ważny element dla każdego posiadacz samochodu. Każdy z nas szuka najtańszego rozwiązania, ponieważ odpowiednia ustawa narzuca na każdą ubezpieczalnię minimalny zakres ubezpieczenia. Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia OC lub AC sprawdź http://najtansze-oc-ac.pl/. Na pewno znajdziesz tam odpowiednią dla siebie ofertę ubezpieczenia OC.

Back To Top