Blog Turystyka

Japonia to wspaniały kraj do odwiedzenia

Od wędrówek po słynnej Górze Fuji, zwiedzania świątyń, odpoczynku w pięknych ogrodach, do spędzania czasu z zabawnymi mieszkańcami Wyspy Królików, to tylko niektóre z miejsc, do których możesz się wybrać podczas wycieczki po Japonii.

Często najbardziej stresującą częścią organizowania ciekawej podróży jest wytyczenie rozsądnej trasy przez kraj, aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji. Żądni przygód turyści często nie mogą samodzielnie zaplanować podróży do Japonii, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych przewodników. Można również zorganizować trasę jako serię jednodniowych wycieczek po Japonii z popularnych miast, niezależnie od tego, czy oznacza to wizytę na Fuji na wycieczce z Tokio lub spędzeniu jednego dnia w wypełnionym jeleniami parku Nara podróżując z pobliskiego Kioto. Wspaniały biały pałac Himeji znajdujący się w Osace jest z pewnością najpiękniejszym zamkiem w Japonii i najbardziej znanym. Plusem jest to, że znajduje się tylko 15 minut pieszo od stacji, co sprawia, że jest to wygodne, jeśli nie masz dużo czasu do wykorzystania. Bez względu na to, czy przyjeżdżasz z Kioto, czy z Osaki, jednodniowa wycieczka do Nara pozwala ci zbliżyć się do największej populacji jeleni miejskich, nie wspominając o niektórych z najstarszych i największych drewnianych budowli na świecie.

Nara jest także jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Japonii, więc nie przegap takiej wycieczki.

Okunoshima niekoniecznie jest pierwszą z jednodniowych wycieczek z Hiroszimy w Japonii, ale z pewnością jest jedną z najbardziej wyjątkowych. Dzieje się tak, ponieważ na wyspie, która znajduje się w odległości krótkiej przejażdżki promem, mieszka więcej królików niż ludzi. Można je karmić i głaskać, co z pewnością będzie wspaniałą zabawą. Do zwiedzania tego kraju z pewnością przyda się przewodnik Japonia. Konstruując trasę wokół jednodniowych wycieczek po Japonii, możesz podróżować po kraju w sposób liniowy, logiczny, ale wciąż doświadczyć eklektycznej i pełnej przygód oferty miejsc docelowych. Niezależnie od tego, czy uciekasz przed futurystycznym Tokio, by poznać bogatą historię Nikko, czy zamieniasz tragiczne muzea Hiroszimy na przytulanie królików, które zamieszkują pobliską wyspę, najbardziej ekscytujące zabytki i ciekawe miejsca w Japonii rzadko są oddalone o więcej niż jeden dzień od głównych miast.

Back To Top