Biznes

Czym jest kredyt hipoteczny?

Wśród ofert bankowych znaleźć można przeróżne kredyty.

Jednym z nich jest kredyt zwany hipotecznym. Czym jest to zobowiązanie finansowe i czemu dokładnie służy?

Czym jest kredyt hipoteczny?

Co to i czemu służy kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest jednym z najatrakcyjniejszych i zarazem najpopularniejszych produktów bankowych. Jest udzielany przez bank na bardzo długi okres, nawet kilkadziesiąt lat.
Kredyt ten wyróżnia się niższym oprocentowaniem w porównaniu do innych ofert finansowych. Ponadto wiąże się z długim okresem zaciągnięcia danego zobowiązania. Najczęściej jest kojarzony z kredytem na zakup domu czy mieszkania. Okazuje się jednak, że można go zaciągnąć również w innym celu. Na przykład na remont domu czy mieszkania. O kredyt tego rodzaju może ubiegać się osoba, która posiada zabezpieczenie w postaci nieruchomości. To jednak nie wszystko, ponieważ musi spełnić wiele dodatkowych warunków, a są nimi: wkład własny, zdolność kredytowa, zakup dodatkowych produktów, a także dokument potwierdzający zarobki. Z tego powodu nie każdy ma szansę na to zobowiązanie finansowe.

Kredyt ten ma niskie oprocentowanie, ale ze względu na bardzo długi okres spłaty, kwota, jaką kredytobiorca musi zwrócić, jest duża. Czasem nawet równa dwukrotności zaciągniętej sumy. To z powodu kosztów, odsetek, prowizji, marży itd. Aby móc pozyskać pieniądze z tytułu kredytu hipotecznego, trzeba przede wszystkim przygotować się na skomplikowane formalności, a następnie wszystkim od początku do końca się zająć. Wcześniej należy wybrać bank, który tego kredytu udzieli, a co za tym idzie, samą ofertę, gdyż w każdym banku kredyt ten może być udzielany na innych zasadach. Sam wybór nie jest prostym zadaniem, ale bez tego trafienie na najlepszą ofertę jest mało prawdopodobne. Chcąc sfinansować zakup mieszkania czy budowę domu, należy wybrać najlepszy https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, aby później nie żałować z powodu wysokich kosztów dodatkowych, czy innych niedogodności. W wyborze dobrego kredytu może pomóc doradca finansowy. Warto skorzystać z jego wsparcia.

Back To Top