Blog Handel

Jakie warunki muszą spełniać metalowe szafy na dokumenty?

Przechowywanie ważnych dokumentów firmowych to bardzo odpowiedzialna kwestia leżąca po stronie każdego przedsiębiorcy. Dokumenty zawierające poufne informacje nie mogą być tak po prostu schowane w biurku. W tym celu wykorzystujemy specjalne szafy na dokumenty posiadające odpowiedni certyfikat. W jaki sposób możemy wybrać meble biurowe dostosowane do naszych potrzeb?

Jak skonstruowane są szafy na dokumenty?

To metalowa konstrukcja, która ma zapewnić zawartości należytą ochronę od czynników losowych, a także zamknąć dostęp osobom niepożądanym. W środku znajdują się półki, których wysokość jest dostosowana do formatu uniwersalnych segregatorów. W metalowej szafie możemy schować niemal wszystkie rodzaje dokumentów poufnych, a także dane osobowe naszych klientów.

Jeśli niektóre z naszych dokumentów wymagają jeszcze dokładniejszej ochrony, szafy metalowe mogą zostać wyposażone w dodatkowy sejf. Jest to szczególnie przydatne w większych biurach, gdy dostęp do najważniejszych dokumentów mogą mieć tylko niektórzy pracownicy. Szafy metalowe są oczywiście zamykane na kluczyk lub na nowoczesny zamek szyfrowy.

Jakie dokumenty można przechowywać w metalowych szafach?

O tym decyduje certyfikat przypisany do konkretnego mebla. W przypadku większości przedsiębiorców wymagane są szafy z certyfikatem A, dopuszczającym przechowywanie dokumentów poufnych. Wyróżniamy także certyfikaty B, C, S1, S2 oraz 0. Jest to klasyfikacja według MON i obejmuje także dokumenty tajne oraz ściśle tajne. Zdecydowana większość dokumentów firmowych, a także dane osobowe, są uznawane za informacje poufne, a zatem certyfikat A jest wystarczający.

W szafie metalowej możemy przechowywać sprawozdania finansowe, raporty, faktury, rachunki oraz inne dokumenty, które należy magazynować przez określoną ilość czasu. Wielu przedsiębiorców pyta o możliwość przechowywania tych danych na dysku twardym swojego komputera. Oczywiście jest to dozwolone, jednak nie zwalnia to z obowiązku archiwizowania dokumentów w formie materialnej.

Szafy na dokumenty dostosowane do potrzeb biura

Producenci wyposażenia biurowego starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. W związku z tym, szafy metalowe na dokumenty mogą być dowolnie modyfikowane, tak, aby dopasować je do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Klient decyduje o wymiarach, przestrzeni użytkowej w środku, sposobie zamknięcia, a także o kolorze szafy. Opcją dodatkową jest wspomniany sejf umieszczany wewnątrz szafy.

Gdzie zaopatrzymy biuro w profesjonalne szafy?

Najwygodniejszym sposobem są zakupy internetowe. Główną zaletą jest znacznie szerszy wybór mebli biurowych, które można dopasowywać do swoich potrzeb. Ponadto, https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/  są dostępne w korzystniejszych cenach, a przy zamówieniach na określoną kwotę możemy skorzystać z opcji darmowej dostawy. Zakupy online dają nam zatem możliwość wygodnego pozyskania niezbędnego wyposażenia biura na lepszych warunkach.

Back To Top