Dom

Jak wymiana oświetlenia na diody LED wpływa na oszczędności

Oświetlenie LED zyskuje obecnie na popularności w branży oświetleniowej, a zwolennicy ogłaszają, że jest to bardziej zrównoważone źródło światła.

Jednak mówi się, że koszt ten zostanie odzyskany przez cały okres jego użytkowania, a urządzenia mają wystarczające korzyści. Ponadto, ze względu na jego długą żywotność, koszty konserwacji są również mniejsze, ponieważ światła nie muszą być zmieniane tak często. Światła LED, wykorzystujące swoją wydajność, są lepsze niż tradycyjne alternatywy, działają w niskich temperaturach, umożliwiając szerszy zakres użycia. Diody LED oferują wyjątkowo niskie promieniowanie UV i IR, które pomagają otoczeniu.
Jedną z kluczowych korzyści jest oszczędzanie energii. Światła te zużywają mniej prądu niż tradycyjne rodzaje oświetlenia. Jakość oświetlenia diod zależy w dużej mierze od temperatury roboczej otoczenia. W wysokich temperaturach zachodzą zmiany parametrów prądu przepływającego przez elementy półprzewodnikowe, co może doprowadzić do wypalenia modułu LED. Problem ten dotyczy tylko miejsc i powierzchni narażonych na bardzo szybki wzrost temperatury lub bardzo wysoką temperaturę (huty). Włókna te można uszkodzić w przypadku skoków lub wahań napięcia. Światła LED są dostarczane z chipem z wbudowanym zabezpieczeniem przed przepięciami i wahaniami napięcia, co chroni produkty i czyni je trwałym.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł światła żarówki LED mają dłuższą żywotność wynoszącą około 25 000 godzin lub więcej.

Diody LED mają żywotność do 60 000 godzin, w przeciwieństwie do 1500 godzin typowych dla żarówek. Odporny moduł led samsung może trwać ponad 7 lat ciągłego użytkowania bez konieczności wymiany. Zwykle żarówki LED działają dziesięć razy dłużej niż małe żarówki fluorescencyjne i 133 razy dłużej niż typowe żarówki. Długa żywotność diod LED radykalnie obniży koszty konserwacji i obniży długoterminowe koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami i świetlówkami.

Back To Top